Białka Tatrzańska leży w miejscu niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Z jednej strony blisko stąd do Tatr Polskich i Słowackich, a także do Nowego Targu, Zakopanego, a z drugiej - niedaleko w przepiękne Pieniny. Dlatego turyści i wielbiciele górskich klimatów chętnie wybierają ten kierunek na swoje wyjazdy urlopowe i wakacyjne. To wyśmienita baza wypadowa do pobliskich atrakcji, których w okolicy nie brakuje. Cisza, spokój, piękne widoki, duże możliwości turystyczne i niesamowite, wyjątkowe miejsca, to wszystko w zasięgu ręki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami.
Kolejne termy na Podhalu. Tym razy w bajecznej scenerii u podnóża Tatr. Do dyspozycji gości termy w Chochołowie oferują jest ponad 30 basenów o rożnej specyfikacji, gdzie temperatura wody ma 32-36°C. Chochołowskie Termy oferują również największe saunarium na Podhalu z imponującą, przeszkloną sauną widokową. Pełnię relaksu zapewnia strefa SPA z bogatą ofertą specjalistycznych kąpieli, masaży oraz zabiegów kosmetycznych. Dla naszych gości RABATY!
Sięgająca XIX wieku tradycja spływu łodziami przez Pieniny nurtem Dunajca jest jedną z największych atrakcji w Pieninach. Podróż odbywa się na specjalnych tratwach, którymi kierują Flisacy na odcinku od 18 do 23 kilometrów. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Sromowce Wyżne, zaś może kończyć się w Szczawnicy lub w Krościenku. Ponad 2 godziną wyprawą Flisacy opowiadają o miejscach (np. Trzy Korony), które są mijane oraz o historii Pienin.
Zbudowany najprawdopodobniej na początku XIV wieku w przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rykolfa Berzeviczego. Dziś wkomponowany w piękny krajobraz sztucznego jeziora Czorsztyńskiego kusi do zwiedzania turystów. Zamek w Niedzicy jest jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Dzisiaj ten zabytek spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne. Wchodząc na drewniane schody prowadzące na taras widokowy można zobaczyć przepiękny krajobraz jeziora Czorsztyńskiego.
Ruiny gotyckiego zamku w Czorsztynie, przyciągają niejednego konesera atrakcji historycznych. Upadek zamku zaczął się 1734-1735 przez wojska kozackie a w 1790 roku od uderzenia pioruna spaliły się dachy zamku, co gwałtownie przyspieszyło zniszczenie. Zbudowany w XIV wieku zamek (aktualnie ruiny) położony niegdyś na wzgórzu nad Dunajcem a obecnie nad sztucznym jeziorem Czorsztyńskim gwarantuję przepiękne widoki na okoliczną przyrodę oraz sąsiadujący po drugiej stronie jeziora zamek w Niedzicy.
Jedną z ulubionych turystycznych atrakcji w Pieninach jest niewątpliwie rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Podczas rejsu można podziwiać cudowne górskie widoki Pienińskiego Parku Narodowego, Zielone Skałki oraz ruiny zamku w Czorsztynie i zamku w Niedzicy, a także inne osobliwości przyrodnicze i architektoniczne. Jest to też okazja do odpoczynku i relaksu w pięknych okolicznościach przyrody oraz poznania historii i legend związanych z okolicą, opowiedzianych przez przewodnika.
Nieopodal (około 20km) Białki Tatrzańskiej w Niedzicy znajduje się przepiękny park miniatur Podtatrza. Perfekcyjnie wykonane modele w skali 1:20 ukarzą piękne zamki, budynki sakralne oraz inne obiekty niezwykłych pod względem architektonicznym i historycznym z regionu Podhala, Orawy i Spisza. Miniatury są pięknie wkomponowane w otoczenie Trzech Koron a nawet Morskiego Oka. Po Parku Miniatur w Niedzicy oprowadzą was przewodnicy, którzy barwnymi opowieściami opowiedzą o zabytkach i legendach naszego regionu.
Zapora w Niedzicy znajduje się na Zalewie Czorsztyńskim, który powstał w celu ochrony pobliskich miejscowości przed skutkami powodzi. Budowa zapory w Niedzicy została ukończona w 1997 roku i jest obecnie najwyższą zaporą ziemną w Polsce z centralnym uszczelnieniem glinowym. Jej wysokość sięga 56 m, a długość 404 m. Dzięki niej do tej pory burzliwy i kapryśny Dunajec, został ujarzmiony i zatrzymany na wysokości Niedzicy. Poniżej zapory mieści się elektrownia wodna, którą można zwiedzać z przewodnikiem. Sama tama to również bardzo popularny punkt wycieczkowy dla wielu turystów.
Dla amatorów mocnych wrażeń atrakcją mogą być loty widokowe organizowane przez Aeroklub Nowy Targ. Oferta przeznaczona jest dla osób nie posiadających doświadczenia lotniczego, pragnących przeżyć wyjątkową przygodę w chmurach. Loty odbywają się nad Kotliną Nowotarską, skąd można podziwiać panoramę Tatr, Pienin i Gorców i są dostępne od kwietnia do listopada, przy dobrych warunkach meteorologicznych. Inną propozycją są loty balonem, a także możliwość skoków spadochronowych w tandemie z instruktorem. Lotnisko, w sezonie organizuje również ciekawe pokazy i pikniki lotnicze.
Będąc na Podhalu warto zajrzeć do zabytkowego kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie, który w 2003 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Kościółek wybudowano w 1490 roku, natomiast jego wieżę wzniesiono w roku 1601. Wewnątrz kościoła można podziwiać jedyne w swoim rodzaju malowidła – polichromia datowane na XV-XVI wiek oraz późnogotycki tryptyk w ołtarzu głównym z początków XVI wieku. Uwagę przykuwa również zabytkowy krzyż z 1380 roku oraz tabernakulum sięgające początków XIV wieku, a także niepowtarzalne cymbałki z XV wieku.
Ludźmierz to wieś, która zasłynęła jako miejsce pielgrzymek. A to za sprawą Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Data powstania kościoła i parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu sięga 1234 roku. Wówczas biskup krakowski Wisław zezwolił na wzniesienie świątyni ku czci Matki Boskiej. Po jej rozebraniu, w latach 1869-77 powstał murowany, neogotycki kościół, w którym znajduje się ołtarz z figurą Matki Boskiej. Ta słynąca z wielu łask figura powstała prawdopodobnie w 1400 roku i od wieków przyciąga tłumy pielgrzymów.